Lot 828
Ziegelstein.H 55 mm B 240 mm T 115 mm.
85/200. Signiert.
Zuschlagspreis: CHF 1'300
Provenienz: Sammlung Clarisse Gagnebin, Zürich.
Literatur: Schellmann 473.