Lot 863
Lithograph printed in colors; Silkscreen printed in colors.
H 235 mm W 155 mm; H 500 mm W 500 mm.
Both sheets signed and dated lower right.
One sheet: 72/100.
CHF | 300 / 500 |
EUR | 280 / 470 |
USD | 330 / 560 |
Hammer Price: CHF 750
Literature:
Paradowski D 1962.1; D 1973.3.
(2).