Works in past auctions
26. November 2019288 Günter Grass
Fish, 1983
Sanguine. H 420 mm W 590 mm. * | CHF | 300 / 500 |
* | EUR | 280 / 470 |
* | USD | 300 / 500 |
Hammer Price: CHF 700
26. November 2019287 Günter Grass
Butt über Landschaft, 1986
Sanguine. H 500 mm W 730 mm. * | CHF | 400 / 600 |
* | EUR | 370 / 560 |
* | USD | 400 / 600 |
Hammer Price: CHF 400
26. November 2019286 Günter Grass
Baum, 1986
Sanguine. H 500 mm W 650 mm. * | CHF | 400 / 600 |
* | EUR | 370 / 560 |
* | USD | 400 / 600 |
Hammer Price: CHF 300
23. November 2010573 Günter Grass
2 sheets: Untitled, 1981; Untitled, 1982
Lithographs. H 560 mm W 760 mm; H 630 mm W 840 mm. CHF | 200 / 300 |
EUR | 170 / 260 |
USD | 220 / 320 |
Hammer Price: CHF 240
23. November 2010574 Günter Grass
2 sheets: Untitled; Untitled, 1981
Lithographs. Each H 640 mm W 840 mm. CHF | 200 / 300 |
EUR | 170 / 260 |
USD | 220 / 320 |
Hammer Price: CHF 220
23. November 2010572 Günter Grass
2 sheets: Selfportrait, 1981; Untitled, 1981
Lithographs. H 760 mm W 560 mm; H 760 mm W 700 mm. CHF | 200 / 300 |
EUR | 170 / 260 |
USD | 220 / 320 |
Hammer Price: CHF 220
26. November 2013440 Günter Grass
Lithographs. H 565 mm W 760 mm; H 760 mm W 560 mm. CHF | 200 / 400 |
EUR | 170 / 350 |
USD | 220 / 430 |
Hammer Price: CHF 180