Oscar Dominguez

Tile view

Works in past auctions

Stierkampf, 1947
21. June 2006

318   Oscar Dominguez

Stierkampf, 1947
Lithograph printed in colors. H 565 mm W 375 mm.
EUR260 / 350
USD320 / 430

Hammer Price: CHF 850

2 sheets: Tauromaquia
22. June 2022

846   Oscar Dominguez

2 sheets: Tauromaquia, 1950
Lithographs printed in colors. Each H 566 mm W 380 mm.
EUR400 / 600
USD420 / 630

Hammer Price: CHF 500