Lot 973
Pencil drawing.
H 350 mm W 250 mm.
(Frame). Signed.
CHF | 400 / 600 |
EUR | 350 / 500 |
USD | 430 / 650 |
Hammer Price: CHF 460
With it:
W. Gimmi. 2 sheets: Korbträgerin; Vendance Lac Lémon, 1941. Woodcut; Lithograph. H 280 mm W 225 mm; H 245 mm W 170 mm. (Both framed). One sheet signed. (3).