Lot 490
Gouache.
H 128 mm W 104 mm.
Signed and dated at the lower right margin: E. Volkers, 1869.
(Frame).
CHF | 300 / 500 |
EUR | 280 / 470 |
USD | 330 / 560 |
Hammer Price: CHF 460
Provenance:
London, Sotheby's, 24. November 1988. Lot 210;
Swiss private property.