Lot 497
Gouache and chalk on paper.
H 500 mm W 660 mm.
* | CHF | 1'500 / 2'000 |
* | EUR | 1'500 / 2'000 |
* | USD | 1'500 / 2'100 |
Hammer Price: CHF 1'500
Provenance:
Atelier Pousse Caillou, Roquefort-des-Corbières;
French Private Property.
Literature:
see. Bündner Kunstmuseum 1997/6.