Germann Auctionhouse Zurich
Editions
Wednesday, 26 June 2024, 05:30 pm

Olafur Eliasson, 2 sheets: Interior, 1994; Sonne 1994

Lot 890

Olafur Eliasson, 1967 (DK)

2 sheets: Interior, 1994; Sonne 1994

Lithographs printed in colours.
H 560 mm W 565 mm; H 203 mm W 522 mm.

Both: E.A. Verso signed. (2).

EUR800 / 1'200
USD870 / 1'300