Germann Auctionhouse Zurich
Editions
Tuesday, 26 November 2024, 06:30 pm

Bernhard Luginbühl, 2 sheets: Grosser Zyklop, 1967; Untitled

Lot 694

Bernhard Luginbühl, 1929-2011 (CH)

2 sheets: Grosser Zyklop, 1967; Untitled

Etching; Lithograph.
H 259 mm W 190 mm; H 700 mm W 997 mm.

1 sheet signed, 1 sheet signed with the monogram. (2).

CHF140 / 200
EUR140 / 200
USD150 / 210