Lot 939
Gouache.
H 925 mm W 700 mm.
(Frame).
Signed lower right, dated and titled:
Pablos Disler, 1974, Santa Cruz + Santander.
CHF | 2'500 / 3'500 |
EUR | 2'200 / 3'000 |
USD | 2'700 / 3'800 |
Hammer Price: CHF 2'400
Provenance:
Galerie Pablo Stähli, Zurich;
Swiss private property.