Lot 719
Oil stick on paper; Chalk drawing.
H 295 mm W 210 mm; H 345 mm W 405 mm.
Both sheets signed.
CHF | 150 / 250 |
EUR | 130 / 220 |
USD | 160 / 270 |
Hammer Price: CHF 160
With it:
Hans Berger. Die Mutter.
Photo lithograph. H 500 mm W 380 mm.
Signed. (3).