Jimmi Durham

US • 1940
Tile view

Works in past auctions

Exodus 4

982   Jimmi Durham

Exodus 4, 1990
Pastel. H 520 mm W 400 mm.
*CHF200 / 300
*EUR170 / 260
*USD220 / 320

Hammer Price: CHF 2'400

6 sheets: Belegstück

385   Jimmi Durham

6 sheets: Belegstück, 2000
Lithographs. Each H 640 mm W 500 mm.
EUR260 / 430

Hammer Price: CHF 380