Mario Botta

Tile view

Works in past auctions

Untitled

211   Mario Botta

Untitled, 1999
Pencil drawing. H 400 mm W 540 mm.
EUR450 / 700
USD500 / 800

Hammer Price: CHF 400

2 sheets: Untitled

140   Mario Botta

2 sheets: Untitled
Photo lithograph; Silkscreen printed in colors. Each H 690 mm W 498 mm.
EUR170 / 260
USD220 / 320

Hammer Price: CHF 220